Jeden krok, který vás dělí od splnění cíle

Listen to audio
Patrik GajdošPERSONAL DEVELOPMENT

Když s někým řeším úspěchy jiných lidí, vždy se do toho vloudí jedna fráze v různých podobách: „Kdybych tak měl někdy také tak dobrý nápad.“

Zní to jednoduše. Přijde světový nápad a já na tom vydělám jmění. Dosáhnu tím vysněné pozice. Překonám ostatní. Nicméně po dvou letech zkušeností s online projekty vidím hlavní rozdíl někde úplně jinde.

Akce je to, co se opravdu počítá.

Trik je v tom, že chcete-li chytit zlatou mušku, nestačí o ní jen přemýšlet. Musíte jednat a natáhnout po ní ruku rychleji než jiní.

Aktuálně se ucházím o místo v marketingové společnosti. Zbytečně jsem trávil mnoho měsíců přemýšlením, jak budoucí zaměstnavatele zaujmout, čím se odlišit, jakou strategii zvolit pro své zviditelnění.  Dnes vím, že nejúčinnější taktika je zároveň tou nejprimitivnější. Prostě dotyčné napřímo oslovit. Nebát se a zkusit to.

V nejhorším případě neodpoví. Někdy napíší NE. Nic víc se vám stát nemůže.

Jasně, i já si mnohokrát rozbil nos. Nevhodně jsem stylizoval životopis. Hloupě jsem sestavil motivační dopis. Nenastavil jsem si realistická očekávání. Mohl bych pokračovat ještě dlouho.

Ale každá další chyba mi dala zpětnou vazbu, co nefunguje a co zlepšit. Kdybych tohle udělal dřív, mohl jsem být dnes úplně jinde.

A proto jděte do akce. Nečekejte na něco, o čem nevíte, jestli bude fungovat. Až příště budete chtít dosáhnout cíle, zvažte nejbližší kroky a co nejrychleji je podnikněte. Přemýšlením nic nezměníte. Akcí ano. A někdy stačí i zdánlivá maličkost.

Moje současná spolupráce s Yeahcoach začala zcela nevinně. Líbil se mi jeden článek a napsal jsem k němu komentář autorovi. Na e-mail mi poté přišla odpověď s nabídkou spolupráce.

Někdo by mohl říci, že šlo o štěstí. A ono opravdu šlo. Ale šel jsem mu naproti. Když se zavřete doma v pokoji, nikoho nového nepotkáte. Totéž platí u příležitostí.

Volba je na vás.

And what do you think?