Malá a velká volba

Listen to audio
Patrik GajdošPERSONAL DEVELOPMENT

Když se ohlédnu zpět ve svém životě, vidím jedno. Málo velkých voleb, které zásadním způsobem ovlivnily můj život. Vidím ale také hromadu menších voleb, které samy o sobě moc neznamenaly. Ale dohromady mi v řadě případů ovlivnily život mnohem víc. Naučte se v životě těžit z malých i velkých voleb.

Mnoho malých voleb ovlivní rozhodování nad jednou velkou volbou

 

Moje malé volby začínají vstáváním. Vstanu brzy nebo později? Vstanu-li později, budu odpočatější. Vstanu-li dříve, stihnu toho za den víc. Nebudu tvrdit, že jedno je lepší a druhé horší. Záleží na situaci. Čas navíc mi dá výsledky. Odpočinek vyšší záruku, že nevyhořím.

Optikou tohoto pohledu pokračujme. Až vstanu, přečtu si něco naučného nebo zábavného? To první mi dá cennou informaci, druhé pak pocit pohody a relaxace.

A takto bychom mohli pokračovat. Izolovaně tyto malé volby mnoho nezmůžou. Ale v delším časovém horizontu se hodně promítnou do budoucí velké volby.

Já jsem se jednoho dne rozhodl, že se budu velmi intenzivně vzdělávat v marketingu a budu na sobě hodně makat. Každý den jsem si přečetl a vyzkoušel alespoň trochu něčeho nového. To byly moje malé volby.

Dnes díky tomu pracuji ve skvělé firmě a věřím, že díky tomu nebudu muset řešit, co budu dělat dál po studiu. To je moje velká volba, kterou mi ty předchozí, malé, usnadnily.

A jaké jsou vaše volby?


Doporučujeme si své aktivity rozplánovat a využívat svůj kompas.

And what do you think?